SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli Mi?

tarafından
748
SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli Mi?

SEO uyumlu makale yazarlığı Google sıralamasında başarılı olmak adına son derece önemlidir. SEO içerik değerlendirme kriterleri arasında yer alır. Bu da Google sıralaması faktöründe etkisini yakından gösterir. Temel olarak wemseo.com sitemde çok fazla eksikler bulunuyor olsa da yazmış olduğum SEO uyumlu makale sayesinde yarışmanın başlangıcından beri ilk sayfada yerimi koruyabilmekteyim.

SEO uyumlu olan içerikler arama motorlarına ve okuyuculara hitap edecek şekilde hazırlanan yazılardır. Bu içerikler insanların hem okumak hem de paylaşmak isteyeceği türdendir. SEO ile ilgi çekici konular bir araya geldiği zaman bu SEO uyumlu makale anlamına gelir.

Ben, SEO analiz Google Sıralama yarışması için yayına aldığım bu sitemde makalelerimi hazırlarken önceliğim ziyaretçilerime ihtiyacı olan bilgiyi akıcı bir şekilde sunmaktır. Bu tamam ise makale içerisine ilgili anahtar kelimeleri rahatsız etmeyecek şekilde ekleyerek SEO uyumlu makale olmasını sağlarım.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır konusu insanlar tarafından merak edilir. İnsanlar internet sayfalarını ziyaret ettiği zaman iki ihtimal vardır; ya sayfa ilgilerini çekmez ve hemen ayrılırlar ya da sayfadaki ilgi çekici yazıları okurlar.

İnsanların internet sitenizdeki yazıları okuması sitenin üst sıralara çıkmasına yardımcı olur. Google’da en üstte yer alan ilk dört sayfa en çok okunan sayfalardır. Google her zaman faydalı içerikleri ön plana çıkarır. Bu nedenle hem özgün hem de dikkat çekici yazılar yazmak önemli bir konudur.

Neden SEO’ya Dikkat Edilmelidir?

SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli Mi?

SEO uyumlu makale yazmak son derece önemli konular arasında yer alır. Rekabetin yüksek olduğu durumlarda firmaların Google’da üst sıralara çıkması her zaman aynı şekilde olmaz. Sayfanın üst sıralara çıkmasının pek çok sebebi olabilir.

  • Ortalamadan daha fazla tıklanmaya sahip olmak
  • Daha çok backlink almak
  • Daha fazla yorum almak
  • Sayfadan çıkma oranının düşük olması
  • Fazla sayıda sosyal paylaşım
  • Her zaman yüksek sırada kalma sayfaların üst sıralara çıkmasına imkân tanır.

SEO uyumlu makale yazmak için sadece Google algoritmasına uygun şekilde içerik üretilmesi sayfanın bulunduğu yeri korumayacaktır. Arama motorunda üst sıralarda yer almak isteyenlerin içerikleri iyi bir şekilde planlaması ve okuyucular için ilgi çekici içerikler üretmesi önemlidir.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İçerik pazarlama ile alakalı yazı yazacak olan kişiler için SEO uyumlu makale son derece önemlidir. Kişilerin hedefine ulaşması için yazmak istedikleri konularda hedef kitlenin ilgisini çekecek sorulara cevap vermesi önemlidir. Bu şekilde uygun bir içerik hazırlanmalıdır.

SEO uyumlu makalelerde anahtar kelime de önemlidir. İçeriğe uygun olarak ve en çok aranan kelimelerin anahtar kelime olarak kullanılması gerekir. SEO uyumlu içerik üretilirken bir konu seçildikten sonra konunun netleştirilmesi gerekir. Bunun yanında yazılacak olan konuya kişilerin hâkim olması da son derece önemlidir. Doğru konu bulmak ve sonrasında konuya odaklanmak hedef kitlenin de ilgisini çeker.

İçerik fikirleri için araştırma yapılacak çeşitli alanlar vardır. Bunlar;

  • Vikipedi
  • Forum siteleri
  • Rakip siteler ile blog ve haber kanalları
  • Google Trend şeklindedir.

SEO uyumlu makale yazarken rakiplerin blog ve haber kanalları araştırılarak en çok izlenen videolar ile çok okunan yazılara bakılabilir. Bu yazıların yazılması aşamasında uygun bir anahtar kelime bulunması da önemlidir.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Anahtar Kelimenin Önemi

SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli Mi?

SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli Mi?

SEO uyumlu içerik üretirken anahtar kelime seçimlerine dikkat edilmesi gerekir. SEO uyumlu makale yazma süresinde anahtar kelime bulma önemli bir aşamadır. Bu şekilde yazılan içerikleri yazılan içeriklerin okunup okunmayacağını da belirlenmesi sağlanır.

SEO uyumlu makale yazarken anahtar kelimelerde nokta atışı yapılması gerçekten önemli bir konudur. Anahtar kelimelerin optimize edilmesi son derece önemli olsa da SEO uyumlu makaleler için yeterli değildir. Anahtar kelimeleri arayan kişilerin yazıda istediklerini bulması önemli bir konudur.

 Arama Motoru Algoritması ile Okuyucu Arasındaki İlişki

Google sıralaması ile okuyucular mutlu edilmelidir. Okuyucu ya da hizmet almak isteyen müşteri merak ettiği konu ile ilgili içerikleri görmek ister. Bu nedenle içerikler hazırlanırken bu konulara dikkat edilmesi önemlidir.

SEO uyumlu makale yazmak isteyen bir kişi arama motoruna bunu yazdığı zaman ilgili makaleleri okumak isteyecektir. Böyle bir durumda okuyucu listeler ile uygulamalı örnekler de görmek ister.

Google’ın faydalı olarak üst sıralara taşıdığı sonuçlar okuyucuya hitap etmelidir. Google ve okuyucu için faydalı noktaların SEO ile planlanması neticesinde makaleler her zaman ilk sıralara çıkmayı başarır. Bu nedenle makalelerin SEO uyumlu olması ve yazım ya da anlatım hatalarının bulunmaması gerekir. Bunun için de makalelere SEO kontrolü yapmak büyük önem taşır.

Anahtar kelime bulmak için de Google kullanılabilir. İnsanların Google’da merak ettiği kelimeleri Google göstermektedir. Bunun yanında yüksek düzeyde bir rekabet ortamı bulunmadığını da gösterir.

SEO uyumlu makale yazarken Google Keyword Planner ile ayda kaç kişinin konu ile alakalı anahtar kelimeleri aratmış olduğunu görmek de mümkündür. Bunun yanında ücretli olarak hizmet veren anahtar kelime araştırması için uygulamalar da bulunur.

Vikipedi içindeki konular da kontrol edilerek anahtar kelime araştırması yapılabilir. İçerik yazılacak olan konu ile ilgili Vikipedi’de araştırma yaparak burada pek çok anahtar kelime bulmak mümkündür. Ardından içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Google SEO uygulamaları özgün ve kapsamlı içerikler ile daha iyi bir sıralama yapılmasına olanak sağlar. Google’da iyi bir yere gelmek için içeriklerin buna uygun bir şekilde hazırlanması önemlidir.

Google Sıralaması için SEO uyumlu makale tek başına yeterli midir?

Bir web sitesinde kalıcı olan ve ziyaretçilerinizin ilgisini çeken kaliteli içeriklerdir. Bu noktada bundan öteye söylenebilecek bir şey yok çünkü SEO değişir ancak kaliteli içeriklerin değeri asla değişmez. Ancak tek başına içerik kalitesi Google sıralama yükseltmek için yeterli olmayacaktır.
Web sitelerine başka sitelerin vermiş olduğu referanslar yani Backlink de Google sıralama da değerli bir faktördür. Site backlink sorgulama araçlarını kullanarak web sitenizin ve rakiplerinin analizini yapmanız mümkün olmaktadır.

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması ne durumda?

Çok merak edilen soruyu da kısaca yanıtlamak gerekirse Google sıralamalar hala oturmuş değil. Çok ani değişimler söz konusu oluyor. An itibari ile wemseo.com 13. sırada yer alıyor. 31 mart tarihine kadar uzun bir yol var ve bu süreçte dengeler çok fazla değişir diye düşünüyorum.

SEO Uyumlu Makale Google Sıralama da Önemli mi Yazısına Neden Geldim?

Wem Seo olarak SEO yarışması dışında sizlere kaliteli bilgiler sunmak istiyorum. Bu yazıyı okuyor olmanızın sebebi de muhtemelen aşağıdaki sorulardan birinin yanıtını arıyor oluşunuzdur.
·       SEO uyumlu makale nasıl yazılır
·       Google sıralaması
·       Anahtar kelime
·       SEO uyumlu makale yazmak