SEO Sıralama Takip Programları

tarafından
746
SEO Sıralama Takip Programları

SEO sıralama takip, pek çok web site sahibinin kullanmak istediği bir işlemdir. Sitenizi yayınlarken hangi anahtar kelimelerin trend olduğunu, Google’ın hangi kelimeleri üst sıraya çıkardığını görebilmek için sıralama programlarına ihtiyaç duyarsınız. Anahtar kelime sıralama aracı sayesinde sitenizde eksik olan SEO detaylarını görebilir ve bu doğrultuda uygun çalışmalar ile sitenizi üst sıraya çıkarabilirsiniz.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması İçin Sıra Bulucu Kullanımı

SEO analiz Google sıralama yarışması başlayınca SEO sıralama takip daha fazla önem kazandı. Zira hem wemseo.com’ u hem de rakiplerimi anlık olarak takip edebilmem gerekiyor. İşte bu sebeple çıktığım Google sıra bulucu arama yolculuğumda elde etiiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim.

Anahtar kelimeleri manuel bir şekilde takip etmek hem çok fazla zaman alır hem de sıkıcıdır. Bu nedenle Google sıra bulucu araçlarından destek almanız daha iyi olur. Kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerin tam olarak konumunu görebilmeniz açısından bu araçların size büyük desteği dokunacaktır. Bu programları ‘’Google sıralama denetleyicisi’’ ya da ‘’anahtar kelime sıralama aracı’’ şeklinde aratarak güvenilir sayfaları bulabilirsiniz.

Google arama motorunda kaçıncı sıradayım diye merak ediyorsanız SEO sıralama takip programı size en doğru cevabı verir. Bilindik ve güvenilir, gerçekten uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen programlar arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarınızı ne yönde ilerletmeniz gerektiğini size gösterir. Piyasada çok fazla sıralama takip sitesi olsa da bazıları güncel sıralama göstermez. Bunun için daima güncel ve doğru bilgiler sunan siteleri tercih etmenizde fayda var.

SEO Sıralama Takibi Önemi Nedir?

SEO Sıralama Takip

SEO Sıralama Takip

SEO sıralama takip yapmak gerçekleştirdiğiniz SEO çalışmalarının fayda edip etmediğini görmeniz açısından son derece önemlidir. Arama motoru optimizasyonunuzu geliştirmeniz ve Google, Yahoo ve Bing gibi tarayıcılarda en üst sıralara çıkabilmeniz için bu araçlardan faydalanmanız gerekir.

SEO sıralama takibinin sağladığı pek çok faydanın yanı sıra SERP çalışmalarınızı da gözlemlemenizi sağlaması ekstra avantajdır. Bu takibi gerçekleştirirken yalnızca sıralamaya odaklanmamalı, içeriğinizi tanımlayan konu ve terimlere de odaklanmalısınız. SEO sıralama takip yapmanın size sağlayacağı diğer faydalar ise şu şekildedir;

 • Ulaşmanız gereken hedef kitleyi belirleyerek, iyi bir içerik stratejisi oluşturmanızı sağlar.
 • Siteniz ilk sıralarda değilse, ne kadar sürede Google’da üst sıraya çıkabileceğini gösterir.
 • Verdiğiniz emekler arasında hangisinin işe yarayıp hangisinin yaramadığını gösterir.
 • İçeriğinizi optimize ederek, hangi içeriğin Google üst sıralarda gözüktüğünü belirtir.

Siz de bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Google sıralama sorgulama programlarını kullanabilirsiniz.

En İyi Google Sıralama Programları

Bilgisayarınıza kurulumunu yaparak kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz SEO sıralama takip programlarını aşağıda görebilirsiniz.

Free Monitor For Google

Free Monitor For Google, arama motoru uzmanları ve site sahipleri için tasarlanmış bir programdır. Web sitesinin belirlenmiş kelimelerde uluslararası olarak yapılan aramalarda kaçıncı olduğunu gösterir. Bilgisayarınız Windows işletim sistemine sahipse bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cuterank

Masaüstü bilgisayarınıza kurarak kullanabileceğiniz bu program, hem ücretsiz hem de Pro sürüme sahiptir. Anahtar kelime ve site sıralaması konusunda sınır tanımayan bir program olduğu için kullanımı oldukça yaygındır. Bing ve Yahoo desteği de sunan bu programı Google Türkiye şeklinde de kullanmanız mümkündür.

Rankerizer

Ücretsiz bir program olan Rankerizer, anahtar kelime ve site sıralaması yapabilmeniz için gayet idealdir. Cuterank gibi bu program da Bing ve Yahoo desteği sunar.

Anahtar Kelime Konumları Nasıl Takip Edilir?

SEO Sıralama Takip

SEO Sıralama Takip

SEO sıralama takip programlarını yukarıda listeledik. Bunlardan herhangi birini kullanarak sitenizin konumunu görebilirsiniz. Peki anahtar kelime konumları nasıl takip edilir?

google seo yarismasi 2

Tavsiye Edilen Yazı

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Bitti mi?

Anahtar kelime konumlarını takip edebilmeniz için iki farklı yöntem bulunur. Bunlar da manuel ve sıralama aracı kullanmaktır.

Öncelikle bir anahtar kelime belirleyin. Örneğin elbise satışı yapıyorsanız ‘’kot elbise al’’ şeklinde Google’da arama yapabilirsiniz. Belirlediğiniz anahtar kelime için sıralamanızı kontrol ederek web sitenize gelen günlük trafiği takip edebilirsiniz. Web sunucunuzdan günlük istatistik verilerini kullanmak için Google Analytics gibi araçlardan destek alabilirsiniz.

SEO Sıralaması İçin En İyi Araç Nasıl Bulunur?

SEO sıralama takip işlemi için doğru programı bulmak bazen sıkıcı bir iş olabilir. Fakat en doğru aracı bulmak sitenizin konumu için çok önemlidir. Çünkü Google sıralama takibini sever, bu sayede sitelerin analizi elde edilmiş olur. Doğru bir araç; anahtar kelime izlemini yapabilmeli, web site konumunuzdaki değişikliği göstermeli ve sitenizin arama motorlarından ne derece trafik aldığını gösterebilmelidir.

Bununla birlikte anahtar kelime araştırmasında da size yardımcı olabilmelidir. Anahtar kelime sıralaması için uygun aracı belirlerken şu kriterlere dikkat edebilirsiniz;

 • Aracın kullanıcı dostu olması
 • Aynı anahtar kelime için sıralanan diğer sitelerle sizin sitenizi kıyaslamalı
 • Değişiklikleri izlemenize kolayca imkan vermeli
 • Aracın diğer analiz araçları ile uyumlu olması gerek
 • Her anahtar kelimenin getirdiği trafiği rapor olarak sunabilmeli
 • İlk etapta ücretsiz deneme sağlayabilmeli
 • Aracın arayüzü yeterince anlaşılır olmalı
 • Sıralama ve diğer metrikler hakkında doğru veriler sunmalı

Bu kriterleri taşıyan SEO sıralama takip araçlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

 

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

SEO Analiz Facebook grubu tarafından başlatılan SEO yarışması sponsorların da desteği ile önemli bir ödül sepetine ulaşmıştır. Bu yarışmanın katılımcılarından olan wemseo.com da “SEO Analiz Google sıralama yarışması” anahtar kelimesinde ilk sıralarda olmak için bu kaliteli içerikleri sizlere sunuyor.

SEO Sıralama Takip Programları Hakkında ki Bu Yazıya Nasıl Ulaştım?

SEO Analiz Google sıralama yarışması doğrultusunda sizlere en kapsamlı bilgileri vermeye çalışan wemseo.com sitemle yarışmanın katılımcıları arasındayım. Muhtemelen siz de SEO hakkında bilgi edinmek istediniz ve aşağıdaki sorularınızın yanıtlarını arıyorsunuz.
·       Google arama motorunda kaçıncı sıradayım
·       Google Sıra Bulucu
·       Google sıralama sorgulama
·       SEO sıralama takip

En İyi SEO Sıralama Takip Programı Hangisi?

Mevzuu SEO ise hiçbir zaman en iyisi diye bir ifade kullanmak mümkün değildir. Çünkü SEO değişkendir. Bu nedenle bu değişime hızlı ayak uyduran program en iyi SEO sıralama takip programı olacaktır. Ancak son dönemlerin en ço dikkat çeken programlarını yazımızda bulabilirsiniz.