Online SEO Eğitimi İçin Öneriler (2022)

tarafından
740
Online SEO Eğitimi İçin Öneriler (2022)

Online SEO eğitimi web sitelerinin değerini artırmak veya bu sektörde uzmanlaşmak isteyen kişiler tarafından alınan bir eğitimdir. Dijital ortamda SEO ile ilgili pek çok bilgiye erişebilir ve uzmanlar tarafından verilen online derslere katılabilirsiniz. Videolu ve örnekli eğitim setleri internet ortamında oldukça yaygındır.

SEO eğitimi almak için mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. İlk gördüğünüz eğitimi almamalı ve eğitim içeriğini iyice araştırmalısınız. İnternet ortamındaki bilgi kirliliği nedeniyle yanlış bilgiler almanız olasıdır. Bu nedenle kaliteli dersler almak ilk hedefiniz olmalı. Gerçekten eğitim veren SEO uzmanlarını takip etmek bu süreçte önemlidir. İyi bir eğitim bulduğunuzda istikrarlı bir şekilde ilerlemenizi ve dersleri defalarca izlemenizi tavsiye ederiz.

Online SEO eğitimi alabileceğiniz kursları sayısı sandığınızdan çok daha fazladır. Fakat bu derslerin her biri doğru bilgiler vermeyebilir. Gerçek bilgilerle SEO mantığını kavramak önemli olduğundan sadece fayda göreceğiniz kursları tercih edin. Kursu alan diğer öğrencilerin görüşleri bu süreçte belirleyici unsur olacaktır.

Online SEO Eğitimi Nedir?

Online SEO eğitimi, başlıca web sitesinin değerini artırmaya yönelik eğitim içeriğinden oluşur. Eğitimi veren kişiler, web sitelerinin Google üzerinde nasıl tutunabileceğini anlatır. SEO eğitimini alan kişiler ise kısa sürede Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO hakkında temel bilgi sahibi olurlar.

Kurslar oldukça çeşitlidir ve birçok kaynakta bulunabilir. Fakat bilgi kirliliği nedeniyle seçici davranmanız gerektiğini unutmayın. Size gerçek bilgiler sunabilecek kaliteli kanallardan ders almak, kısa sürede ivme kazanmanızı sağlar. Fayda sağlamayacak gereksiz bilgilerle dolu eğitimler ise ancak kafanızın karışmasına ve çöp yığınına dönüşmesine yol açar.

Online SEO Eğitimi Neden Gerekli?

Online SEO Eğitimi İçin Öneriler

Online SEO Eğitimi İçin Öneriler

Online SEO eğitimi web site sahiplerini yakından ilgilendiriyor. SEO hakkında bilgi sahibi olan kişiler web sitelerini daha etkili bir şekilde yönetebilirler. Ayrıca bu eğitimler, SEO alanında uzmanlaşmak ve bunu iş haline getirmek isteyen kişilerin hedefi olabilir.

SEO eğitimlerinin neden gerektiği sorusu bu eğitimi almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla yönetiliyor. SEO bilgisine sahip olmak demek, Google algoritmasını çözmek ve onun hoşuna gidecek içeriklerle ayakta kalmak demektir. Uygulanan SEO çalışmaları sayesinde web siteleri ön plana çıkarlar ve ziyaretçi akınına uğrarlar. Sitenin maksimum verimle çalışması için mutlaka SEO çalışmalarının uygulanması gerekir.

Aldığınız online eğitimlerle gerçek bir başarı yakalamak için zengin içerikli kursları tercih etmelisiniz. SEO çalışmaları ancak teknik bir bilgiyle uygulanmalıdır. Olaylara duygusal yaklaşmak ve yanlış fikirlerin doğru olabileceğini düşünerek hareket etmek son derce yanlıştır. Sizi bu şekilde yönlendiren eğitimlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Online SEO Eğitimi Neler İçerir?

Gerçek bir SEO eğitimi ilk olarak işin uzmanları tarafından oluşturulmalıdır. SEO hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin bu alanda eğitim vermeye çalışması son derece yanlıştır. SEO hakkında uzman olan bir kişi, mantığı anlamadığı gibi eğitimi alan kişiye aktaramaz. Yanlış bilgilerle dolu SEO eğitimlerini ayırt etmek için detayı bir çalışma yapın. Etkili SEO eğitimlerinin içeriği başlıca şunları içermelidir;

 • SEO mantığı
 • Alan adı
 • Web site yapısı
 • SSL kullanımı
 • İçerik yapısı
 • Başlık kullanma
 • İçerik optimizasyonu
 • Görsel kullanımı
 • Anahtar kelime
 • URL yapısı anlama ve oluşturma
 • Site içi yönlendirme

Dijital ortamda SEO eğitimine başvurmak isteyenlerin kurslardaki bu içeriklere dikkat etmeleri gerekiyor. İnternette SEO adı altında sunulan eğitimlerin birçoğu bu içeriklere sahip değildir. Veya birkaç konunun eksik olması sizi yarı yolda bırakabilir. Birbirine bağlantılı olan bu zengin içeriklerin aldığınız eğitimde olmasına dikkat edin.

Online SEO Eğitimi İçin Öneriler

Online SEO Eğitimi İçin Öneriler

Gerçek Eğitimleri Alın

Online SEO eğitimi günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. SEO uzmanlığı kazanmak için yüz yüze eğitim zorunlu değildir. Online eğitimlerle gerçek bir başarı elde etmeniz mümkündür. Fakat gerçek eğitimleri tercih etmek, SEO mantığını hızlıca anlamanıza ve uygulamaya geçmenize yardımcı olur. Bu nedenle online SEO eğitimine başvurmadan önce eğitim içeriğine bakın. Yukarıda listelediğimiz içerik yapısına uygunsa ve memnuniyet oranı yüksek ise tercih edebilirsiniz.

Videolu Kurslardan Faydalanın

Videolu ve uygulamalı SEO dersleri her zaman çok daha etkilidir. Yazılı SEO eğitim kaynakları size istediğiniz bilgiyi tam olarak sunamayacağı gibi aklınızda soru işaretleri oluşturur. Eksiksiz bir SEO bilgisine sahip olmak istiyorsanız mutlaka gerçek bilgi sunan videolu eğitimleri tercih etmelisiniz. Bu sayede uygulamalı bir şekilde öğrenme şansı elde edecek ve SEO çalışmalarına başlayabileceksiniz.

ayhan karaman seo kitabi online seo egitimi

Tavsiye Edilen Yazı

Ayhan Karaman SEO Eğitimi ve SEO Kitabı İle Öncü!

Bolca Makale Okuyun

SEO eğitimi aldığınız sırada bolca makale okumak faydalı olacaktır. Uygun makale yapısını, anahtar kelime ve başlık kullanımını inceleyin. Bunu SEO yapısı taşıyan web sitelerinde gezinerek yapabilirsiniz. Uygun içerikleri okumak ve içerik yapısına göz gezdirmek kısa sürede aşinalık kazanmanızı sağlar. Bu sayede etkili bir SEO eğitiminin temelleri atılmış olur.

SEO eğitimine yönelik en kaliteli ve detaylı blog içerikleri Ayhan Karaman sitesinde paylaşılmaktadır. SEO Analiz Google sıralama yarışması için çalışmalar yaparken vermiş olduğu bilgilerden sıklıkla faydalanmaya çalışırım

Basit Bir Site Kurun

Eğitimde belli bir seviyeye ulaştığınızda artık uygulamaya geçebilirsiniz. Basit bir site kurarak SEO ile ilgili uygulamalarınızı gerçekleştirin. Site üzerindeki etiklerini inceleyin. Yaptığınız hatalardan ders çıkarın ve kendinizi sürekli daha ileriye taşıyacak uygulamalarda bulunun. Bu sayede etkili bir SEO eğitimi almış olacaksınız. Öğrendiklerinizi uygulamaya geçirmekten ve hatalarınızdan ders çıkarmaktan çekinmeyin. Önerilerimizi dikkate aldığınız ve sabırlı olduğunuz sürece SEO uzmanlığınız her geçen gün gelişecektir.