Organik Hit Arttırma Yolları (2022 Güncel Teknikler)

tarafından
827
Organik Hit Arttırma Yolları (2022 Güncel Teknikler)

Organik hit şeklinde Google’da arama yaptığınızda karşınıza pek çok site çıkar. Fakat önemli olan bu sitelerden güvenilir olanları tercih etmektir. Peki, organik hit nedir, ne işe yarar?

Organik hit, web sitesine gelen kullanıcıların herhangi bir yönlendirme olmadan siteyi ziyaret etmeleridir. Doğal yoldan organik hit elde edebilmek için de SEO uzmanları tarafından site içi ve site dışı çalışmaları eksiksiz bir şekilde yürütmesi gerekir. SEO çalışmaları ile sitenin Google arama motorunda üst sıralara çıkması mümkün hale gelir dolayısıyla ziyaretçi sayısı da otomatik artış gösterir.

Organik hit için birden fazla teknik bulunur fakat öncelik iyi bir çalışma yürütmektir. Ücretli programlar da vardır fakat ücretsiz yöntemler de etkisini gösterir. Organik hit programları siteye ziyaretçi gönderir fakat en büyük etken bu ziyaretçiler gelirken uygun çalışmaları yaparak doğal yoldan programsız bir şekilde de ziyaretçi çekebilmektir.

Organik trafik ile şunları elde edebilirsiniz;

 • Doğal yoldan gelen ziyaretçi
 • Site içi dönüşüm
 • Benzersiz ziyaretçi
 • Sitede gezinme süresinin uzaması

Bu avantaları elde ettiğiniz taktirde siteniz direkt olarak üst sıraya taşınacaktır.

Ücretsiz Organik Hit Elde Etmenin Yöntemleri

Ücretsiz Organik Hit

Organik hit, yukarıda da belirtildiği gibi hiçbir program olmadan ziyaretçilerin doğal olarak siteyi ziyaret etmesi olarak adlandırılır. Organik hit elde etmenin ücretli ve ücretsiz yolları vardır. Ücretsiz olarak organik trafik elde etmek için iyi bir SEO çalışması yapmak gerekir. Ancak detaylı bir şekilde aşağıda organik trafik arttırmanın yollarını bulabilirsiniz.

SEO Uyumlu İçerik Hazırlayın

Doğal yoldan organik hit elde etmek istiyorsanız içeriklerinizin %100 özgün ve SEO uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. SEO uyumlu makale de kullanılan anahtar kelimenin önemi büyüktür. Çünkü kullanıcılar arama yaparken Google anahtar kelimeyi baz alır. Makale hazırlarken şunlara dikkat etmelisiniz;

 • Anahtar kelimeleri uygun miktarda kullanın.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelime tercih edin.
 • Bilgi verici içerikler hazırlayın.
 • İçeriğin akıcı bir dile sahip olmasına dikkat edin.
 • Meta açıklamasında anahtar kelime kullanmaya özen gösterin.
 • İçerikte görseller kullanın.
 • Url içerisinde anahtar kelime kullanmaya dikkat edin.
 • İçeriklerin özgün olduğundan emin olun.
 • Sorulara cevap verir nitelikte içerik oluşturun.

Doğru Anahtar Kelime Kullanın

Anahtar kelime kesinlikle içeriği özetleyen nitelikte olmalıdır. Kullanıcılar o konuda araştırma yaparken sizin siteniz ön plana çıkmalıdır. İçerik hazırlarken anahtar kelimenin rağbet görüyor olmasına dikkat etmelisiniz. Orta seviye bir anahtar kelime rekabette çok işe yarar.

Anahtar kelime seçiminde Google ilgili aramaları ve SEO programlarını kullanabilirsiniz. Ahrefs, Semrush, Keyword Tool ve Ubersuggest anahtar kelime analizi yapan programlardan birkaçıdır. Şahsen SEO Analiz ile Google sıralama yükseltmek için Semrush kullanmayı tercih ediyorum.

Organik Hit

Backlink Alın

Backlink, web sitelerinin birbirine bağlantı yapması ile gerçekleşir. Kaliteli backlink sahibi bir site arama sonuçlarında yükselir ve organik hit alır. Ahrefs ve Semrush programlarından backlink alabilirsiniz.

Mobil Uyumluluğa Önem Verin

Teknolojinin gelişmesi ile internet hem masaüstü hem de mobil üzerinden kullanılır. Pek çok site masaüstü uyumludur fakat kullanıcı memnuniyeti bakımından sitenin mobil uyumlu olmasına da özen göstermelisiniz. Görsellerin ve içeriğin mobilde bozulmamasına da dikkat etmelisiniz.

Site Hızına Dikkat Edin

Yavaş bir site ziyaretçileri kaçırır. Kullanıcı aradığını sitede bulamıyorsa o siteden ayrılır. Bu nedenle SEO çalışmaları kapsamında sitenin hızlı çalışmasına da dikkat etmelisiniz. Gereksiz eklentileri kaldırarak da site hızını arttırabilirsiniz.

Google Analytics Analizi Yapın

Google analytics araçlarını kullanarak sitenizin hitini ölçebilirsiniz. SEO sıralama takip programları ile de sıralamalarınızı raporlayabilirsiniz. Bu araçlar sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece sitenizi daha da geliştirebilirsiniz.

Organik Hit Programı Nedir?

Organik Hit Programı

Organik hit programı, sitenizde belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelere göre program üstünden sitenize belli sayıda ziyaretçi gönderme yapmak için vardır. Bu programların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir.

Organik trafik programlarının avantajlı olup olmaması hakkında farklı görüşler mevcuttur. Her ne kadar %100 etkili olmasa da pek çok SEO uzmanına göre kullanmaya değer programlar olarak görülür.

Organik trafik, sitenizin hedef kitleye ulaşabilmesi için çok önemlidir. Ziyaretçi sayısı Google tarafından iyi puan almanızı sağlar. Sizler de web sitenizi ön plana çıkarmak ve ziyaretçilere en iyi şekilde hitap edebilmek için doğal yoldan organik hit elde etme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Organik hit nasıl artar konusuna beni çeken ne?

SEO Analiz Google sıralama yarışması için katıldığım ilk günden bu yana SEO uyumlu makale hazırlayarak Google sıralama da yer almak ve organik hit arttırmak için çalışmaları yapıyorum. Belki de sizin de amacınız daha iyi bir sıralama ve yükselen organik hit olabileceği için aşağıdaki konularda arama yapmış olabilirsiniz.
·       Organik hit programları
·       site hız testi
·       SEO uyumlu makale
·       Ücretsiz Kaliteli Backlink
·       SEO sıralama takip
·       site hız testi
·       Anahtar kelime seçimi

Öncelik Sosyal Medya Trafiğimi Organik Hit mi?

Pek çok kişinin merak ettiği bir soru ile baş başayız. Sosyal medya trafiğinin sürekliliği sizin sosyal imleme sitelerini ne derece aktif kullandığınıza göre değişir. İlgilenmezseniz site trafiği zamanla düşüşler yaşayacaktır. Oysa organik hit sürekliliğe sahiptir hatta her geçen gün artan bir ivmeye sahiptir. Organik hitiniz ne kadar güçlü ise web sitenizde o derece güçlü olur.